€259,00
Nimiväärtus: 2 dollarit (TVD)
Metall: 99,99% hõbe
Kaal: 2 untsi (62,213 g)
Diameeter: 45,6 mm
Max paksus: 6,5 mm
Kvaliteet: antiikviimistlus
Tiraaz: 3000 tk
Antiikviimistlusega hõbemündi keskosas ripub 24-karaadise kullatisega Jõulusokk. Välisringi kaunistab jõuluteemaline kujundus. Mündi esiküljel on kuninganna Elizabeth II memoriaalkülg koos kuupäevadega Tema Majesteedi valitsemisajast. Ning advendipärja kujutis, mida ümbritsevad mündi tehnilised andmed: kaal, hõbeda sisaldus ja väljaandmise aasta.
Laos
Nimiväärtus: 2 dollarit (AUD)
Metall: 99,99% hõbe
Kaal: 2 untsi (62,213 g)
Diameeter: 50.8 mm
Max paksus: 4.8 mm
Kvaliteet: antiikviimistlus
Tiraaz: 3000 tk
20. aprillil 2023 kell 11:27 oli võimalik kogeda täielikku päikesevarjutust Lääne-Austraalias Exmouthis. Päikesevarjutus on erakordne ja haruldane astronoomiline sündmus. Kuu vari riivab osariigi tippu 40 kilomeetri laiusel rajal, kui see rändab üle maailma ühe kaunima osa – maailmapärandi nimistusse kuuluva Ningaloo piirkonna.
Exmouth on ainus linn totaalsuse piiris, mistõttu on see üks ainukesi kohti maa peal, kus kogetakse täielikku päikesevarjutust. Kuu liikus päikese ette 3 tundi, kuid päikesevarjutus kestis kõigest 62 sekundit.
Tehnilised andmed:
Hõbe: 92,5%
Kaal: 20 g
Läbimõõt: 38.61 mm
Nimiväärtus: 5 dollarit
Kvaliteet: Proof
Tiraaž: 2 500 tk
Väljalaskeaasta: 2013.a.
Pakend: kinkekarbis
“Ninasarvik” on üks Düreri populaarsemaid puulõikeid, mille kunstnik avaldas suuretiraazilise lendlehena. Pilt põhineb 1515 aastast kirjalikul kirjeldusel ja visandil, mille tegi üks tundmatu kunstnik India ninasarvikust, kes toodi Lissaboni samal aastal. Ninasarvik oli Kambodza kuninga kink Portugali kuningas Manuel I-le. 1516 aasta alguses kinkis Manuel I ninasarviku Rooma paavst Leo X edasi, kuid laevahuku tagajärjel Itaalia rannikuvetes loom suri ja jõudis Rooma topisena. Selle kirja põhjal, millest Dürer on mõne rea trükkinud ka lehe ülemisse serva, lõigi ta ninasarviku, kellel mustrilise soomusega keha ja ähvardav sarv. Dürer ise ei näinud kunagi tõelist ninasarvikut, hukkunud ninasarvik oli esimene elav eksemplar Euroopas. 1577 aastal toodi Indiast uus eksemplar nimega Abada Portugali kuninga Sebastiani õukonda. Hiljem sai looma päranduseks Hispaania kuningas Philip II.
Albrecht Dürer (21. mai 1471 Nürnberg – 6. aprill 1528) oli saksa maalikunstnik ja graafik, renessansskunsti suurmeister samuti matemaatik ja teoreetik. Ta oli oma vanemate kolmas laps, peres oli kokku 14-18 last. Tema isa Albrecht Dürer seenior oli edukas kullassepp, tema sooviks oli, et ka pojast saaks kullassepp.
Albrecht Dürer on loonud õlimaale, joonistusi ja akvarelle. Tema loomingu tähtsaimaks osaks on graafika. Ta viljeles puu- ja vaselõiget. Tema töid iseloomustab detailirohkus ja peenus. Ta kujutas jõuliselt ja väljendusrikkalt kodumaa ja ajastu vastuolusid. Peaaegu kõigis tema töödes võib märgata kahe pooluse – hea ja kurja, valguse ja pimeduse, mõistuse ja tumedate jõudude võitlust.
Tehnilised andmed:
Metall: 99,99% hõbe
Kvaliteet: proof
Kaal: 1 unts – 31,107g
Nimiväärtus: 1 dollar AUD
Diameeter: 32,6 mm
Max paksus: 6,1 mm
Maksimum tiraaz: 3000 tk
Kreeka mütoloogias kutsus peajumal Zeus Nike Olümposele elama preemiaks selle eest, et ta oli Titaanide sõja ajal tema sõjavankri juht. Juhatades Zeusi hobuseid lahinguväljadel, jagas Nike võidukale armeele loorberipärgi, mis väljendasid kuulsust ja hiilgust. Kunstis on Nike’i sageli kujutanud tiibadega, sümboliseerides sel viisil võitu nii sõjalises kui ka rahumeelses võistluses.
Aasta 2024
Metall hõbe 99,99%
Kaal (Troy oz) 5
Nimiväärtus (TVD) 5,00
Minimaalne brutokaal (g) 155,533
Maksimaalne läbimõõt (mm) 61,00
Maksimaalne paksus (mm) 7.20
Maksimaalne tiraaž 750
Proof, värvitrükk
Lisand magevee pärlid 2tk
Ian Rank-Broadley disain H.M. Kuninganna Elizabeth II portree
Disainer Natasha Muhl
Koi kalu austatakse nende ilu, rahulikkuse ja sümboolse tähtsuse pärast. Harmoonia ja õnne sünonüümina seostatakse neid Feng Shuis sageli yin yangi sümboliga, mis esindab vastandlikke, kuid samas tasakaalustavaid jõude, mis väidetavalt valitsevad kosmost. Ikonograafiline tähendus: must sümboliseerib yin’i, valge sümboliseerib yang’i; vastandvärviga ringid sümboliseerivad kummagi sees sisalduvat vastandpoolust.