€319,00
Nimiväärtus: 2 dollarit (TVD)
Metall: 99,99% hõbe
Kaal: 2 untsi (62,213 g)
Diameeter: 45,6 mm
Max paksus: 6,5 mm
Kvaliteet: antiikviimistlus
Tiraaz: 2500 tk
Alicanto on Tšiili mütoloogias suur maagiline lind,kes elab väidetavalt Atacama kõrbe paljandites. Legendi järgi toitub selle piirkonna rikkalikkest kulla- ja hõbedavarudest, mis paneb tema sulestiku öösel kuldset või hõbedast valgust kiirgama.
Mündi keskosas asetseb kulla ja hõbeda tükikestega täidetud kapsel, mis pakub lummavat sädelevat vaatemängu.
Laos
Hõbe 92,5%
Kaal: 25 g
Läbimõõt: 38.61 mm
Kvaliteet: proof
Nimiväärtus: 5 Dollarit
Tiraaz: 2000 tk.
Väljaandja: Cook Islands 2015
Hõbemündi kujunduses on kasutatud nii kullatist kui ka värvitrükki.
Sarja “Looduse Värvid” teine hõbemünt on pühendatud Aasia troopilistes piirkondades leiduvale, kuid peamiselt Singapuris elutsevale liblikale – Sinine Nawab. Värviküllane liblikas hakkab silma oma tiivamustri poolest, tiivasirutus võib olla kuni 115 mm. Rohelised röövikud on eriti märkimisväärsed, nad koovad endale siidise pesa taime lehtede külge mille peal elavad. See on ideaalne koht, kus päeva veeta, et toibuda öisest pidusöömingust.
Sarja eelmisel hõbemündil oli kujutatud Mesilane.
Tehnilised andmed:
Metall: 99,99% hõbe
Kvaliteet: proof
Kaal: 1 unts – 31,107g
Nimiväärtus: 1 dollar AUD
Diameeter: 32,6 mm
Max paksus: 6,1 mm
Maksimum tiraaz: 3000 tk
Kreeka mütoloogias kutsus peajumal Zeus Nike Olümposele elama preemiaks selle eest, et ta oli Titaanide sõja ajal tema sõjavankri juht. Juhatades Zeusi hobuseid lahinguväljadel, jagas Nike võidukale armeele loorberipärgi, mis väljendasid kuulsust ja hiilgust. Kunstis on Nike’i sageli kujutanud tiibadega, sümboliseerides sel viisil võitu nii sõjalises kui ka rahumeelses võistluses.
Metall: 99,9% hõbe
Nimiväärtus: 5 dollarit
Kaal: 1 unts
Diameeter: 33 mm
Tiraaz: 2021 tk
Kvaliteet: proof
Tehnika: smartminting (ultra kõrgreljeefne)
Lepatriinu legend kasvas, kui põllumehed palvetasid saaki kahjustavate putukate pärast ning üsna pea saabusid lepatriinud kahjureid hävitama. Usutakse, et lepatriinu tiibadel olevad täpid näitavad tema vanust, mis ei vasta tõele. Samuti arvatakse, et täppide arvu järgi võib ennustada mitu õnnelikku aastat ees ootamas on.
See imeline 1 untsine hõbemünt on ülimalt kõrgreljeefne ning koos keeruka värvimistehnikaga muutub münt elavaks. Mündil kujutatud Lepatriinu on ümbritsetud neljaleheliste ristikheina lehtedega, mis muudab ta veelgi õnnetoovamaks!
Tehnilised andmed:
Hõbe: 92,5%
Kaal: 20 g
Läbimõõt: 38.61 mm
Nimiväärtus: 5 dollarit
Kvaliteet: Proof
Tiraaž: 2 500 tk
Väljalaskeaasta: 2013.a.
Pakend: kinkekarbis
“Ninasarvik” on üks Düreri populaarsemaid puulõikeid, mille kunstnik avaldas suuretiraazilise lendlehena. Pilt põhineb 1515 aastast kirjalikul kirjeldusel ja visandil, mille tegi üks tundmatu kunstnik India ninasarvikust, kes toodi Lissaboni samal aastal. Ninasarvik oli Kambodza kuninga kink Portugali kuningas Manuel I-le. 1516 aasta alguses kinkis Manuel I ninasarviku Rooma paavst Leo X edasi, kuid laevahuku tagajärjel Itaalia rannikuvetes loom suri ja jõudis Rooma topisena. Selle kirja põhjal, millest Dürer on mõne rea trükkinud ka lehe ülemisse serva, lõigi ta ninasarviku, kellel mustrilise soomusega keha ja ähvardav sarv. Dürer ise ei näinud kunagi tõelist ninasarvikut, hukkunud ninasarvik oli esimene elav eksemplar Euroopas. 1577 aastal toodi Indiast uus eksemplar nimega Abada Portugali kuninga Sebastiani õukonda. Hiljem sai looma päranduseks Hispaania kuningas Philip II.
Albrecht Dürer (21. mai 1471 Nürnberg – 6. aprill 1528) oli saksa maalikunstnik ja graafik, renessansskunsti suurmeister samuti matemaatik ja teoreetik. Ta oli oma vanemate kolmas laps, peres oli kokku 14-18 last. Tema isa Albrecht Dürer seenior oli edukas kullassepp, tema sooviks oli, et ka pojast saaks kullassepp.
Albrecht Dürer on loonud õlimaale, joonistusi ja akvarelle. Tema loomingu tähtsaimaks osaks on graafika. Ta viljeles puu- ja vaselõiget. Tema töid iseloomustab detailirohkus ja peenus. Ta kujutas jõuliselt ja väljendusrikkalt kodumaa ja ajastu vastuolusid. Peaaegu kõigis tema töödes võib märgata kahe pooluse – hea ja kurja, valguse ja pimeduse, mõistuse ja tumedate jõudude võitlust.