Sulge menüü

Paradiisi aken – Milaano katedraal 92,5% hõbemünt 50 g – ehtsa vitraaźiga

Eriti atraktiivne, ehtsa vitraaželemendiga suuremõõtmeline hõbemünt!

Hõbe: 92,5%
Kaal: 50 gr
Nimiväärtus: 10 $
Läbimõõt: 50 mm
Kvaliteet: Prooflike (PL)
Tiraaž: 2000 tk
Väljalaskeaasta: 2013

Katedraali interjöör on kaunistatud hingematvalt kaunite vitraažakendega. Nendel kujutatakse piibliteemalisi ja religioosseid lugusid, akende kogupind on 1700m2. Lääne küljel asuval muljetavaldaval aknal on kujutatud ristiusu keskset motiivi: “Inglite langemine”. See pärineb Johannese Ilmutusraamatust (12.7-9), kus peaingel Miikaeli lüüasaamine saatanalt kui antikristuselt heidab ta põrgusse. Värvikas vitraaž avaldab muljet tähelepanuväärse illustratsiooniga hea ja kurja võitlusest, kus on rikkalikult detaile. Peaingli poisilikult kaunil näol on näha vere tilgad – apokalüptilise võitluse jäljed.
Mündil on kujutatud vaade Milaano katedraalile loode küljelt, kus asub peasissekäik, kujutis on sama detailne kui põhiplaanil. Pilgupüüdjaks selle eksklusiivse mündi juures on käsitsi lõigatud värviline klaasist lisand – detailne miniatuurne koopia visuaalselt oivalisest vitraažist “Inglite langemine”.

Tootekood: Paradiisiaken Kategooriad: ,

199.00

4 laos

Kirjeldus

Milaano Toomkirik (Duomo di Milano) asub Põhja-Itaalias Milaano linna südames Piazza del Duomo ääres, mis on üks tuntuimaid gooti stiilis ehitisi Euroopas. Viielööviline, 157 m pikk ja 92 m lai basiilika on üks suuremaid gooti katedraale maailmas. Peatorni kõrguseks on 109 m, kirik on mõeldud mahutama 40 000 inimest. Kiriku torni on võimalik minna trepist – üle 200 trepiastme, samuti liftiga. Tornist avaneb vaade kogu linnale, samas on kauguses näha ka Alpid. Torni kõrgeimais tipus on 4 m kullatud Jumalaema kuju – Milaano linna tunnusmärk.
Katedraal on pühendatud Santa Maria Nascentele ning selles asub Milaano peapiiskop. Katedraali valmimiseks kulus peaaegu kuus sajandit, ehitamist alustati 1386 aastal peapiiskop Antonio da Saluzzo poolt. Ehitamise algus langes kokku Milano peapiiskopi nõbu Gian Galeazzo Visconti võimuletulekuga. See oli mõeldud tasuks aadlikele ja töölisklassile, kes olid kannatanud eelimise Visconti valitseja Barnabò türanliku valitsemise all.  Katedraali tähelepanuväärseim osa on katus oma 135 tornikese ja tohutu hulga kujude ning veesülititega. Duomo di Milano teeb eriliseks asjaolu, et kiriku ehitamiseks on kasutatud vaid marmorit. Gigantse ehitise marmor on pärit Itaaliast Candoglia kivimurrust Lake Maggiores. Duomo di Milano on kaunistatud tohutu hulga skulptuuridega, mida on järjest juurde lisatud kogu kiriku olemasolu vältel. Vanimad kujud asuvad kiriku idaküljel, hiliseimad läänes; kõrgemal asetsevad kujud on uuemad kui allpoolsed. 
Ehitustööd edenesid kiiresti, kui Gian Galeazzo 1402 aastal suri oli peaaegu pool katedraalist valmis. Raha ja ideede puudumise tõttu jäi ehitus 1480 aastani seisma, täielikult valmis katedraal alles 1965 aastal.