Sulge menüü

James Madison 1993.a. hõbedollar

Nimiväärtus: 1 dollar
Kaal: 26.7300 g
Metall: 90% hõbe
Diameeter: 38.1 mm
Maksimum tiraaz: 900,000

1809 aastal kui James Madison 58 aastaselt ametisse astus mõjus ta väikese, vana ja kulununa. Washington Irving kirjeldas teda kui veidi närtsinud õuna, väliste võlude puuduse kompenseeris Madisoni lopsakas abikaasa Dolley oma soojuse ja lõbususega.
James Madison andis suure panuse põhiseaduse ratifitseerimisele kirjutades Alexander Hamiltoni ja John Jayga esseesid Föderalistis. Hiljem nimetati teda „Põhiseaduse isaks“, mille vastu ta protesteeris öeldes, et tegemist pole vaid ühe inimese tööga, vaid paljude peade ja käte ühistööga.
Kongressis aitas ta sõnastada Õiguste Deklaratsiooni ( The Bill of Rights) ning kehtestada esimene maksuseadus.
Juba President Jeffersoni riigisekretärina protesteeris Madison sõdivate Prantsusmaa ja Suurbritannia vastu, kuna nad olid oma valdusesse võtnud Ameerika laevad, mis on vastuolus rahvusvahelise õigusega. John Randolph kommenteeris kibedalt seda protesti, öeldes, et see on sama, mis shillingise raamatuga astuda 800 sõjalaeva vastu.
Vaatamata 1807 aasta ebapopulaarsele Embargo seadusele, mis ei muutnud sõdivate riikide suhtumist, vaid põhjustas depressiooni Ameerikas valiti Madison 1808 aastal presidendiks. Embargo seadus tunnistati kehtetuks enne Madisoni ametisse astumist.
Madisoni valitsus keelustas esimesel tööaastal kaubandustegevuse Prantsusmaa ja Suurbritanniga. Mais 1810 Kongress tühistas kaubanduskeelu mõlema riigiga.
1 juunil 1812 palub Madison Kongressil sõja välja kuulutada. Britid tungivad Washingtoni ning süütavad Valge Maja ja Kapitooliumi.

Tootekood: Madisson Kategooriad: ,

29.00

Laost otsas

Kirjeldus