Sulge menüü

Jahimaailm “Punahirv” – Cooki saarte 2014.a 92,5% hõbemünt 1/2 untsi

Tehnilised andmed:
Hõbe: 92,5%
Kaal: 1/2 untsi
Läbimõõt: 35 mm
Nimiväärtus: 2 dollarit
Kvaliteet: Proof
Tiraaž: 2 500 tk.
Väljaandja: Cook Islands
Väljalaskeaastal: 2014.a.

Tootekood: Punahirv Kategooriad: ,

50.00

1 laos

Kirjeldus

Punahirv on maailmas väga laialt levinud liik. Tema looduslik levila hõlmab pea kogu põhjapoolkera. Peale selle on teda introdutseeritud veel ka mitmele poole mujale (N: Austraaliasse, Argentiinasse jne.). Eestis on levinud alamliik Euroopa punahirv. Ta on kogu aeg olnud meie aladel väikesearvuline ning jahedamatel kliimaperioodidel täiesti puudunud. Teda on korduvalt asustatud Abrukale, Hiiumaale, Saaremaale. Vähesel määral on ta Eestisse asunud ka Lätist. Kaasajal on ta sagedasem just Eesti läänesaartel.

Punahirv on metskitsest suurem, kuid põdrast väiksem. Karvastiku värvus on suvel roostepruun, talvel hallikaspruun. Noortel on kasukas valgetäpiline. Saba ümber on valge laik nn. “sabapeegel”. Elada eelistavad punahirved rikka alusmetsa ja lagendikega segametsades, milles on lagedaid kohti. Nad on paikse ja reeglina peidulise eluviisiga. Territooriumit märgistavad nad lõhnaga ning sarvede ja sõrgadega kraapides. Isasloomad elavad üksikult, emasloomad moodustavad koos järglastega väikeseid salku. Toituvad nad rohttaimedest ja puude okstest (eriti talvel). Veel söövad nad meelsasti veetaimi.

Eluiga on tavaliselt 10 erandlikult ka kuni 25 aastat. Vaenlasteks on neile hundid ja teised suuremad kiskjad. Eestis on lubatud neile ka jahti pidada.