Sulge menüü

Ferrari 2013 – Cooki saarte värvilise emailiga hõbemünt

Tehnilised andmed:
Metall: hõbe 925/1000
Kaal: 20 g
Mõõtmed: 30 x 40 mm
Nimiväärtus: 5 Dollarit
Kvaliteet: Proof
Tiraaž: 2013 tk
Väljalaskeaasta: 2013.a.
Väljaandja: Cooki saared
Münt on ametlikus Ferrari kinkepakendis. Kaasas nummerdatud sertifikaat.

Suurimate võitudega Ferrarid:
Sõjajärgsetel aastatel suur motogeenius Enzo Anselmo Ferrari (18. veebruar 1898 – 14. august 1988) oli itaalia võidusõitja ja ettevõtja. Ta asutas Ferrari autotööstuse ja Scuderia Ferrari. Scuderia Ferrari on Ferrari autofirma osa, mis tegeleb võidusõiduautode, põhiliselt Vormel 1-ga. Debüüt Vormel 1-s toimus 1950. aastal Monaco tänavarajal. Ferrari on ainuke tänapäevani tegutsev meeskond, kes osalenud Vormel 1 sarjas selle algusaastatest peale. Scuderia Ferrariga koos tekkis suur austus legendaarse motospordi vastu.

Tootekood: Ferrari Kategooriad: ,

89.00

1 laos

Kirjeldus

2013a. mündi teemaks on Ferrari embleem – tagajalgadele tõusnud väike hobune “Cavallino Rampante”. Mündi eriline kuju ja värviline emali on täiuslikult kokku sobitatud just nagu tõelise Ferrari kere ja mootor.

Kuulus väike hobune oli esmakordselt kujutatud parun Francesco Baracca lennukil, kes oli I Maailmasõja aegne Itaalia lennuäss. Võidukad õhuvõitlused tegid aristokraadist piloodi rahvuskangelaseks. “Cavellino Ramapante” oli joonistatud kõikidele eskadron lennukitele, selle üksuse liikmeks oli ka Enzo Anselmo Ferrari.

Kui Enzo Anselmo Ferrari võitis 1923 a. Ravenna võdusõidu julgustas F.Baracca ema teda kasutama tagajalgadele tõusnud väikest hobust logona. Ferrari looja arendas logost julguse sümboli värvides tausta tumekollaseks. Ülaservale lisas Itaalia lipuvärvid – rohelise, valge ja punase. Alla tähed SF (Scuderia Ferrari). Tänapäeval on leidnud embleem õigustatult koha kõikidel Ferrari autodel. Ainus pilk sellele paneb iga Ferrari fänni südame kiiremini põksuma.