Tootegrupid

2005

Järjesta:
Kuva: Nimekirjana / Võrgustikuna
Austria 2-Eur juubelimünt 2005 -Austria riigilepingu 50. aastapäev
Motiiv: Austria riigilepingu 50. aastapäev

Kirjeldus: mündi keskosas on reprodutseeritud allkirjad ja pitserid Austria riigilepingust, mille kirjutasid 1955. aasta mais alla Nõukogude Liidu, Ühendkuningriigi, Ameerika Ühendriikide ja Prantsusmaa välisministrid ja suursaadikud ning tollane Austria välisminister Leopold Figl. Pitserite kohale on graveeritud tekst “50 JAHRE STAATSVERTRAG” ning nende alla käibelelaskmise aasta 2005. Vertikaalsete triipudega taust kujutab Austria riigivärve (punane-valge-punane). Mündi välisringis asetsevad Euroopa Liidu kaksteist tähte.

Emissiooni maht: maksimaalselt 7 miljonit münti
Emissiooni aeg: alates Maist 2005
15,00 €
Itaalia 2-Eur juubelimünt 2005 -Euroopa põhiseaduse lepingu allakirjutamise esimene aastapäev
Motiiv: Euroopa põhiseaduse lepingu allakirjutamise esimene aastapäev

Kirjeldus: mündi keskosas on kujutatud Europe’t ja sõnni. Europe hoiab käes pliiatsit ja Euroopa põhiseaduse lepingu teksti. Kujutisest vasakul üleval on rahapaja tunnus “R”. Vasakul all on graveerija Maria Carmela Colaneri initsiaalid “MCC”. Müntimise aasta asub kujutisest üleval paremal sõnni pea kohal. Kujutise allosas on Itaalia Vabariigi lühend “RI”. Välisringi alumises osas moodustavad sõnad “COSTITUZIONE EUROPEA” poolringi. Mündi välisringi ülemises osas on kujutatud kaksteist tähte.

Emissiooni maht: 18 miljonit münti
Emissiooni aeg: oktoober 2005
7,00 €
Luxemburgi 2 Eur 2005 juubelimünt - suurhertsog Henri 50. sünnipäev
Motiiv: suurhertsog Henri 50. sünnipäev, tema troonileastumise viies aastapäev ja suurhertsog Adolphe'i sajas surma-aastapäev

Kirjeldus: mündi keskosas on Tema Kuningliku Kõrguse suurhertsog Henri külgvaates kujutis, mis katab osaliselt suurhertsog Adolphe'i kujutist. Kujutiste kohal asub tekst “GRANDS-DUCS DE LUXEMBOURG”. Kujutiste all on nimed „HENRI “ ja „ADOLPHE“, mille all omakorda paiknevad vastavalt aastaarvud „*1955” ja „†1905”. Mündi äärt katab ringikujuliselt Euroopa Liidu 12 tähega kaunistatud sõna “LËTZEBUERG”. Mündi allossa mündikoja tunnuse ja tähe “S” vahele on märgitud väljalaskeaasta 2005.

Emissiooni maht: maksimaalselt 2,8 miljonit münti
Emissiooni aeg: jaanuar 2005.
8,00 €
Soome 2-Eur juubelimünt 2005 - Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni 60. aastapäev ja Soome ÜROsse kuulumise 50. aastapäev
Motiiv: Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni 60. aastapäev ja Soome ÜROsse kuulumise 50. aastapäev

Kirjeldus: mündi keskosas on mosaiigitükikestest moodustuv rahutuvi. Tuvist allpool, piki sisemise ringi alumist äärt on vasakul sõnad “FINLAND — UN” ja paremal müntimise aasta. Aastaarvu kohal mosaiigi juures on täht “K” – graveerija initsiaal. Rahutuvi kujutise all on rahapaja tunnus “M”. Mündi välisringis asetsevad Euroopa Liidu kaksteist tähte.

Emissiooni maht: 2 miljonit münti
Emissiooni aeg: oktoober 2005
8,00 €