Ferrari 2013 - Cooki saarte värvilise emailiga hõbemünt

Hind:
119,00 €
Kogus: - +

Tehnilised andmed:
Metall: hõbe 925/1000
Kaal: 20 g
Mõõtmed: 30 x 40 mm
Nimiväärtus: 5 Dollarit
Kvaliteet: Proof
Tiraaž: 2013 tk
Väljalaskeaasta: 2013.a.
Väljaandja: Cooki saared
Münt on ametlikus Ferrari kinkepakendis. Kaasas nummerdatud sertifikaat.

Suurimate võitudega Ferrarid:
Sõjajärgsetel aastatel suur motogeenius Enzo Anselmo Ferrari (18. veebruar 1898 – 14. august 1988) oli itaalia võidusõitja ja ettevõtja. Ta asutas Ferrari autotööstuse ja Scuderia Ferrari. Scuderia Ferrari on Ferrari autofirma osa, mis tegeleb võidusõiduautode, põhiliselt Vormel 1-ga. Debüüt Vormel 1-s toimus 1950. aastal Monaco tänavarajal. Ferrari on ainuke tänapäevani tegutsev meeskond, kes osalenud Vormel 1 sarjas selle algusaastatest peale. Scuderia Ferrariga koos tekkis suur austus legendaarse motospordi vastu.
2013a. mündi teemaks on Ferrari embleem - tagajalgadele tõusnud väike hobune "Cavallino Rampante". Mündi eriline kuju ja värviline emali on täiuslikult kokku sobitatud just nagu tõelise Ferrari kere ja mootor.
Kuulus väike hobune oli esmakordselt kujutatud parun Francesco Baracca lennukil, kes oli I Maailmasõja aegne Itaalia lennuäss. Võidukad õhuvõitlused tegid aristokraadist piloodi rahvuskangelaseks. "Cavellino Ramapante" oli joonistatud kõikidele eskadron lennukitele, selle üksuse liikmeks oli ka Enzo Anselmo Ferrari.
Kui Enzo Anselmo Ferrari võitis 1923 a. Ravenna võdusõidu julgustas F.Baracca ema teda kasutama tagajalgadele tõusnud väikest hobust logona. Ferrari looja arendas logost julguse sümboli värvides tausta tumekollaseks. Ülaservale lisas Itaalia lipuvärvid - rohelise, valge ja punase. Alla tähed SF (Scuderia Ferrari). Tänapäeval on leidnud embleem õigustatult koha kõikidel Ferrari autodel. Ainus pilk sellele paneb iga Ferrari fänni südame kiiremini põksuma. 

Sarnased tooted
James Madison 1993.a. hõbedollar
Nimiväärtus: 1 dollar
Kaal: 26.7300 g
Metall: 90% hõbe
Diameeter: 38.1 mm
Maksimum tiraaz: 900,000

1809 aastal kui James Madison 58 aastaselt ametisse astus mõjus ta väikese, vana ja kulununa. Washington Irving kirjeldas teda kui veidi närtsinud õuna, väliste võlude puuduse kompenseeris Madisoni lopsakas abikaasa Dolley oma soojuse ja lõbususega.
James Madison andis suure panuse põhiseaduse ratifitseerimisele kirjutades Alexander Hamiltoni ja John Jayga esseesid Föderalistis. Hiljem nimetati teda „Põhiseaduse isaks“, mille vastu ta protesteeris öeldes, et tegemist pole vaid ühe inimese tööga, vaid paljude peade ja käte ühistööga.
Kongressis aitas ta sõnastada Õiguste Deklaratsiooni ( The Bill of Rights) ning kehtestada esimene maksuseadus.
Juba President Jeffersoni riigisekretärina protesteeris Madison sõdivate Prantsusmaa ja Suurbritannia vastu, kuna nad olid oma valdusesse võtnud Ameerika laevad, mis on vastuolus rahvusvahelise õigusega. John Randolph kommenteeris kibedalt seda protesti, öeldes, et see on sama, mis shillingise raamatuga astuda 800 sõjalaeva vastu.
Vaatamata 1807 aasta ebapopulaarsele Embargo seadusele, mis ei muutnud sõdivate riikide suhtumist, vaid põhjustas depressiooni Ameerikas valiti Madison 1808 aastal presidendiks. Embargo seadus tunnistati kehtetuks enne Madisoni ametisse astumist.
Madisoni valitsus keelustas esimesel tööaastal kaubandustegevuse Prantsusmaa ja Suurbritanniga. Mais 1810 Kongress tühistas kaubanduskeelu mõlema riigiga.
1 juunil 1812 palub Madison Kongressil sõja välja kuulutada. Britid tungivad Washingtoni ning süütavad Valge Maja ja Kapitooliumi.
29,00 €
Swarovski kristallidega (Kuuvalguse toonis) männikäbid - Kanada 99,99%hõbemünt 31.39 gr
Igihaljad vanikud ja pärjad ning käbid viivad mõtted tahtmatult jõuludele. Okaspuid on läbi aegade peetud elujõu ja vitaalsuse sümboliteks, mis peavad vastu ka kõige karmimale talvekülmale ning pimedusele. Muinasaegadel süütasid inimesed lõkkeid ja kaunistasid kodusid igihaljaste roheliste okstega, mis andis soojust ja aitas leevandada kevade ootust. Igihlajaste okaspuude käbid sümbaoliseerivad taassündi ja arengut. Tänapäeval kasutatakse männipuu ülisid ning essentse elutsüklisse lootuse ja heaolutunde lisamiseks.

Mündi 99,99% hõbedasisalduse lummav sära suurendab kogu selle talvise aarde efekti!

Tiraaz: 5000 münti
Metall: 99.99% hõbe
Finish: proof (CRYSTALLIZED™ Swarovski Elemendid tagaküljel)
Kaal: (g) 31.39
Diameeter: (mm) 38
Nimiväärtus: $20 Kanada dollarit
Kujundus: susan Taylor (tagakülg), Susanna Blunt (esikülg)
75,00 €
Austraalia Punane Känguru -  1 untsine  99,9% hõbemünt
Tehnilised andmed:
Hõbe: 99,9 %
Kaal: 1 unts
Väljaandja: Austraalia Rahapada
Väljalaskeaeg: 7 veebruar 2012
Kvaliteet: Proof
Tiraaž: 7500
Nummerdatud sertifikaat
Puidust kinkekarbis
Värvitrükis hõbemünt

Punane hiidkänguru on imetaja. Ta kuulub seltsi kukrulised, sugukonda kängurulased ning perekond ja liik on Macropus rufus.
Punane hiidkänguru esineb vaid Austraalias. Ta on kõigist kukrulistest kõige suurem, aga toitub ainult rohust ja põõsaokstest.
Püstiseisev punane hiidkänguru on sama pikk kui täiskasvanud inimene. See känguru on ainuke punase karvaga känguru. Emasloomade ja poegade karv on sinakashalli värvi.
Kängurud on põhiliselt aktiivsed öösiti. Päeval on kängurud meelsasti puude ja põõsaste varjus.
Känguru on kohastunud elama kuivades kohtades. Päeva kuumemal ajal nad ei liigu peaaegu üldse.
Punane hiidkänguru sööb rohtu ja põõsaoksi.
Punane hiidkänguru elutseb Kesk-Austraalia kõige kuivematel aladel, kuid teda võib näha ka lopsaka taimestikuga aladel. Et saada vett, läbivad kängurud vahel päris pikki teekondi.
Punase känguru põhiandmed:
Pikkus: keha kuni 1,6 ja saba pikkus on kuni 1 meeter
Kaal: isastel ligikaudu 90 kg, emastel umbes 30 kg
Poegade arv: 1
Eluea pikkus: 12-18 aastat


72,00 €
Mao aasta 2013 Ehtsa Pärliga - Fiji 1 untsine 99,9% hõbemünt
Ehtsa rohelise pärliga hõbemünt!
Kaunis kinkepakendis hõbemünt on igati sobiv meene Mao aasta tähistamiseks ja Mao aastal sündinuile.

Tehnilised andmed:
Hõbe: 99,9 %
Kaal: 1 unts
Läbimõõt: 40 mm
Emiteerija: Fiji saared
Nimiväärtus: 10 $
Kvaliteet: Proof
Tiraaž: 8888 tk

Esikülg: Fiji Vabariigi Riigiembleem, mille ümber on mustriline ornament, mis koosneb 12 sodiaagiloomast. Mündi ülemises osas väljaandja riigi nimi "FIJI" ja mündi all osas aastaarv "2013"

Tagakülg: Mündil 24 Karaadiga kullatud madu. Mündi keskel haruldane roheline pärl.
Mündi ülemises osas tekst " YEAR OF THE SNAKE" (Mao aasta) ja alumisel osal mündi nimiväärtus " $10"

Kuna "8" peetakse Hiinas õnnenumbriks, siis selle järgi vermitigi vaid 8888 münti.

Sügav mõtlemine ja tugevad tunded iseloomustavad kõige paremini Mao märgi all sündinut.

Legendi järgi kutsus Buddha uue aasta esimesel päeval enda juurde kõik loomad, aga kutsele vastas neist vaid 12: rott, härg, tiiger, jänes, draakon, madu, hobune, lammas, ahv kukk, koer ja siga.Avaldamaks tunnustust loomadele, kes vaevusid kohale tulema, otsustas Buddha, et on igati õiglane, kui nad kõik saavad oma aasta.
Hiina astroloogia põhineb 10-aastasel päikese-kuu tsüklil, mis on vana Hiina põllumajanduskalendri aluseks. Need tsüklid on jagatud viieks elemendiks: vesi, puu, tuli, maa ja metall. Kogu süsteemi hoiavad ülal harmooniat ja tasakaalu kehastavad Yin (naiselement) ja Yang (meeselement).89,00 €
Swarovski kristalliga Kanada 2010.a. 99,99% hõbemünt Kristalne vihmapiisk ja suvine vahtraleht, 31,39 gr
2010.a. Kristalne vihmapiisk suvise vahtralehega münt sai kiirelt mündikogujate lemmikuks.

Nimiväärtus: 20$
Metall: 99,99 hõbe
Kaal:31,39 g
Diameeter: 38 mm
Kvaliteet: proof
Tiraaž: 10 000

Sellel uhkel värvitrükis hõbemündil on lisaks ka kastepiiska sümboliseeriv CRYSTALLIZED™ - Swarovski kivike.

Teema: seemned ja ilu

Vahtralehed pakuvad meile lõpututes variatsioonides silmailu igal aastaajal. Imetleme sügiseti neid hingematvalt kauneid ja kuldseid lehti. Tähelepanelik silm haarab ka imepisikesi tiivakujulisi õisi, mis ilmuvad puudele kevadel ja varasuvel ning hiljem kattub maa langenud õite imelise vaibaga. Suve lõpuks arenevad emasõites seemned. Väikeste propelleritena lennutab tuul neid siis mööda maapinda ja õhku tõustes meenutavad nad helikopterit.

Vahtralehed on dünaamilised, alati ideaalses harmoonias looduse rütmiga. Päike, lumi ja viljakas maapind on nende inspiratsiooni allikas ja elujõudu selleks maailma ülevuseks ja jõuks ammutavad nad vihma- ja kastevee piiskadest.
65,00 €